Reference

Zobrazit reference semináře a/nebo lektora
Dobrý den, děkuji za tento webinář, pro mě nová zkušenost s jiným typem školení. Oceňuji stručné a jasné informace a hlavně vzor plánu vyplněného i prázdného. Toto téma je hodně diskutabilní v současném vzdělávání a souhlasím s názorem lektorky, že pokud se budou do školek díky změnám zákonů dávat děti se speciálně vzdělávacími potřebami, děti dvouleté, nebude mít učitelka čas a hlavně energii děti s takhle různými potřebami kvalitně vzdělávat a to že nás svět chválil za předškolní vzdělávání se těmito přístupy znehodnotí, protože takhle náročnou práci nebude chtít nikdo dělat. A nezmění to ani asistenti, chůvy nebo vyšší plat. Děkuji předem za další inspirativní webinář. S pozdravem Lucie Kušková
Mgr. Lucie Kušková Mateřská škola Valentýnka Hřebeč
Děkuji za přínosný seminář na aktuální téma.
Pavla Hanková Mateřská škola Vora, příspěvková organizace
Dobrý den. Děkuji Vám za přehledně a profesionálně vedený webinář. Webinář jsem zažila poprvé. Beru jej jako plus v tom, že vzdělávání může probíhat z pohodlí domova. Děkuji Vám a přeji pohodové dny. :) Dana Březinová
Dana Březinová Základní škola a Mateřská škola Měrovice nad Hanou, příspěvková organizace
Toto téma jsem s povděkem přijala. Právě pro předškoláka s odloženou školní docházkou nyní pedagogický plán sestavujeme. Moc mi to pomohlo.
Veronika Zíková
Seminář byl shrnutím činností pro rozvoj sluchové analýzy a syntézy s množstvím aktivit a názornch ukázek. Pro mne spíše jen opakování, ale pro začínající učitele určitě cenný seminář zaměřený na praktickou stránku věci.. Lektor byl vstřícný, okamžitě reagoval na veškeré podněty, snažil se doplnit či dovysvětlit. Osobně bych se vyvarovala veřejného pranýřování metody, o které moc nevím a nemám s ní zkušenost. Problémy u žáků mnohdy nejdou na vrub metody jako takové, ale jsou ve způsobu výuky (nedostatečně proškolený učitel, nevhodné učebnice, nedostatečně rozvinutý fonematickýc sluch překotné tempo výuky apod.).
Lenka Syrová, Mgr.
Dobrý den, seminář byl pro mne přínosem, zejména pak jeho praktická část - náměty k hrám, relaxační techniky apod.... Zde by byly výborné živé ukázky např. her z praxe, i když to zřejmě není časově i technicky jednoduché takovéto názorné vstupy do semináře zařazovat. Kladně hodnotím i formu semináře - možnost vzdělání bez potřeby cestovat... Děkuji a těším se zase na slyšenou. Vl. Antoňů
Vladimíra Antoňů Základní škola a Mateřská škola Dříteň
Dobrý den, včerejší webinář mi pomohl v praktické části, některé formy zklidnění dětí už používám, jiné byly pro mě nové a velice zajímavé. Určitě je budu ve své praxi využívat. S lektorkou jsem byla velice spokojena, příjemný a vstřícný přístup, podnětné rady. Určitě se budu dále zúčastňovat Vašich webinářů. Přeju Vám všem hezké prázdniny a na podzim se těším nashledanou. Šeráková Eva
Eva Šeráková MŠ Budkov
Seminář se mi velice líbil. Oceňuji spoustu zajímavých námětů, které je možné využívat v praxi. Zaujaly mě taky hry pro prevenci agresivního chování a podporování kladných vztahů v kolektivu.
Brychtová Helena Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Kurz mě obohatil o nové nápady. děkuji
Monika Mrázová 50. mateřská škola Plzeň, příspěvková organizace
Doporučila bych tento webinář všem učitelkám MŠ i 1. stupně :) Velice mě zaujalo rozcvičování jemné a hrubé motoriky před samotnou grafomotorickou částí. Něco jsem již znala a o něco jsem nyní chytřejší :-D Děkuji za velice pěkný a povedený webinář. Tesařová M.
Milada Tesařová Mateřská škola Velká Bíteš, Masarykovo náměstí 86, příspěvková organizace
Dobrý den,takovéhoto webináře jsem se účastnila prvně a byla jsem velmi spokojená. Určitě bych si chtěla vybrat i další podle potřeby. Zdravím a ať se webináře daří M.Auersvaldová
MARCELA AUERSVALDOVÁ Marcela Auersvaldová
inspirativní webinář, zajímavé možnosti hodnocení, moc se mi vše líbilo. Určitě poznatky využiji.
Mgr. Renata Balejová Základní škola Dobřív, okres Rokycany
Kurz hodnotím kladně, spíše jsem si mnohé zopakovala. Novinkou pro mne bylo propojení hemisfér.
Mgr. Andrea Javoříková Základní škola Bučovice 710, příspěvková organizace
webinář byl velice zajímavý a těším se na další.
Miroslava Cásková, Bc.
Účastnila jsem se úplně poprvé. Vůbec jsem nevěděla, jak to bude probíhat. A byla jsem velmi mile překvapena. Profesionální přístup lektorky. Srozumitelné podání. Paní Mgr. Petra Pšenickova odbornice na svém místě. Budu dále doporučovat a už se těším na další seminář. Veronika Zíková
Veronika Zíková
Webinář byl výborně vedený a plný nápadů na hodnocení. Některé byly pro mě úplně nové, ráda je vyzkouším.
Monika Josefíková, Mgr.
Zajímavý, inspirující seminář.
Adéla Stollinová Mgr. Základní škola Chotěboř, Smetanova 745, okres Havlíčkův Brod, Smetanova 745, 58301 Chotěboř
Lektor nám na webináři poskytl mnoho podnětů k zamyšlení se nad svou prací a současně nám představil způsoby a možnosti změny přístupu k hodnocení žáků.
Ivana Janoušová, PaedDr. ZŠ a MŠ Dolní Rožínka
Pro začínající učitele super, pro dlouholeté nic nového
Bc. Kateřina Veselá Mateřská škola Bílovice nad Svitavou, okres Brno - venkov, příspěvková organizace
Paní lektorka byla velice příjemná, hovořila konkrétně. Byla jsem velmi spokojená. Webinář byl pro mě přínosným. Děkuji a přeji krásné prázdniny a po nich se těším na další webináře.
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Výborné - poučné, jasné, lektorka perfektní. Ráda bych nápady pro druhý stupeň - přírodopis, chemie. Děkuji!
Petra Popelková, Mgr. ZŠ Blansko, Erbenova 13
Na škole využíváme různé druhy hodnocení. Většina žáků i rodičů dává přednost klasickému známkování.
Zdena Seidlová Mgr. Základní škola Velké Opatovice, příspěvková organizace
Seminář byl velmi zajímavý, načerpala jsem spoustu nových her a nápadů do výuky. Děkuji
Jana Kasackova Mgr. ZŠ JIhlava, Demlova 32
Webinář byl velmi přínosný, lektorka příjemná a zkušená. Některé z nápadů a aktivit jsem sice již znala, ale spoustu nových a úžasných jsem získala. Takových není nikdy dost a jsou kořením každého učení. Určitě bych webinář doporučila každému, kdo rád využívá různé formy práce.
Jana Černínová, Mgr. ZŠ Bartošovice
Seminář byl zajímavý, ale měla bych problém uplatnit tyto nápady při každodenní výuce hlavních předmětů (ČJ, M) na prvním stupni ZŠ. Tento způsob hodnocení si umím představit v alternativním školství, kde žáci nejsou hodnoceni na vysvědčení známkami 1-5.
Pavla Švábová Mgr. Základní škola a Mateřská škola Sádek, okres Svitavy
Dobrý den, webinář se mi moc líbil. Paní lektorka uváděla konkrétní příklady z praxe, spoustu her, které jsem dosud neznala a poskytla mnoho návodů pro skupinovou práci...určitě mi tento webinář prospěl a dal spoustu nápadů, jak s dětmi ve Vlastivědě a Přírodovědě pracovat jinak a oživit jim výuku...moc děkuji, bylo to velmi přínosné.
Erika Martynková, Mgr. Masarykova ZŠ Návsí, příspěvková organizace
Velmi přínosný do praxe - přímé práci v hodině. Určitě využiji i pro další předměty.
Marie Fejklová, Mgr. ZŠ Bechyně, Libušina
Myslím, že v otázce hodnocení platí "co člověk, to názor". Způsob zpětné vazby má vliv na tvoření osobnosti člověka, proto by mu měla být věnována pozornost zvláště ve školství. Doporučuji seminář učitelům, aby si mohli z více názorů utvořit takový systém zpětné vazby, který bude z dětí vychovávat dospělé se sebeúctou a zdravým sebevědomím.
Anna Hrčková, Mgr. Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí
Dobrý den, přivítala jsem, že šlo o praktické nápady, které se dají využít v hodinách. Je znát, že paní lektorka má zmiňované hry vyzkoušené v praxi, což dodává webináři hodnotu. Tento způsob životního vzdělávání s klidným svědomím doporučím dále.
Anna Hrčková Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí
Dobrý den, děkuji za seminář plný pěkných, zábavných tipů a nápadů. Paní Mgr. Tichá, která seminář vedla vše přehledně vysvětlila a uvedla přímo na konkrétních případech, které nám mohou být velkou inspirací. Některé hry/nápady určitě zařadím do výuky.
Mgr. Markéta Dočkalová ZŠ a MŠ Měrovice nad Hanou
Dobrý den, děkuji za skvělý kurz plný tipů a nápadů. Paní lektorka, vše krásně a jasně vysvětlila a popsala v prezentaci přímo na konkrétních případech. Byla jsem opravdu nadšená a jsem odhodlaná zařadit většinu z her do výuky.
Mgr. Monika Navrátilová Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
Výborné nápady, přehledně zpracované, spousta her. Děkuji Kovařčíková.
Lucie Kovařčíková, Mgr. Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Dobrý den, mohu jenom chválit. Děkuji
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Dobrý den, kurz splnil má očekávání. Lektorka byla dobře připravená, disponovala odbornými znalostmi, zkušenostmi, dobře používala názor. Hodnotím velice pozitivně. K přístupu za strany Životního vzdělávání rovněž nemám připomínky, organizace bezproblémová, dodržení časů, poskytování včasných informací, vše bylo naprosto v pořádku. Jisté výhrady snad jen k fungování techniky: špatně jsem rozuměla lektorce, obtíže se spouštěním videa. Přeji mnoho úspěchů v další práci:-)
Mgr. Ivana Stejskalová Střední odborná škola Olomouc spol. s r. o.
Čekala jsem, že se půjde trochu víc do hloubky a budou se rozebírat případy z praxe.
Marie Fejklová
Seminář měla paní lektorka pěkně připravený. Nicméně téma bylo dost široké a v rámci webináře, bez možnosti interakce (mimo chat) možná těžko uchopitelné. Spíše bych si to představovala jako praktický workshop face to face, kde by účastníci mohli jednotlivé situace nacvičit.
Jana Teriaki Mgr. Základní škola Morkovice, příspěvková organizace
O komunikaci to nebylo moje první setkání. Očekávala jsem více informací z praxe nežli teorii. Ona je teorie jedna věc a komunikovat ve vypjaté situaci s rodičem druhá. Sice naskočí teoretické znalosti ale rodič se vás snaží zatlačit tam, kam chce a dá hodně práce v klidu a s rozvahou vyřešit "problém". Lektorka byla srozumitelná a měla přehledně připravené materiály, které slovně doplňovala. Bohužel jsem se z pracovních důvodů nemohla úplně na webinář soustředit. Byl to můj první webinář a jsem velmi spokojená. Děkuji. R.Vacková
Romana Vacková II.mateřská škola Litomyšl
Zajímavé téma, které se v podání lektorky dobře poslouchalo. Myslím, že v omezené době paní lektorka řekla vše, co bylo potřeba.
Ivana Hůrková Základní škola a mateřská škola Petrohrad, okres Louny, příspěvková organizace
Kurz byl lektorkou dobře připraven, ovšem spíše pro úplné seznámení s metodou Hejného matematiky. Shodou okolností jsem byla týž den odpoledne na semináři podobného obsahu v Opočně, tudíž pro mne nezaznělo zas až tak mnoho nového. Každopádně mě opět kurz potvrdil, že učit metodou Hejného matematiky je pro děti dobré.
Eva Pavlová, Mgr. Základní škola a Montessori mateřská škola Podbřezí
Děkuji za webinář, byla jsem spokojená.
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Oceňuji, že tento kurz vedla lektorka, která má zkušenosti s matematikou prof. Hejného. Kurz byl pěkný, ukazující jinou metodu ve výuce matematiky.
Monika Josefíková, Mgr.
Maximální spokojenost, potřebovala jsem úvodní nadhled do alternativní metody výuky matematiky. Moc děkuji.
Mgr. Renata Balejová Základní škola Dobřív, okres Rokycany
Webinář se mi líbil. Byly tam sice malinké technické problémy, ale ty se okamžitě upravily. Mgr. Vladislava Tichá byla milá, její informace pro mě byly zajímavé. Děkuji
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Webinář se mi líbil, dozvěděla jsem se informace, které jsem chtěla. Lektorka byla velmi příjemná. Mohu hodnotit pouze kladně. Děkuji
Alena Kucíková Bc. 57. mateřská škola Plzeň, Nad Dalmatinkou 1, příspěvková organizace
Lektor/ka:Mgr. Eva Kolesová
Moc děkuji.
Martina Rumlová
Lektor/ka:Mgr. Eva Kolesová
Webinář se byl pro mě přínosem.
Radka Přibylová Mateřská škola, Školní 1479, Kadaň, příspěvková organizace
Nejprve jsem nevěděla, jak to probíhá a co mohu očekávat. Takže byla to spíš moje zvědavost. Potom jsem byla velice překvapená, jak to funguje. Paní lektorka byla velmi příjemná a názory jiných mi také pomohly v mé práci. Připadala jsem si jako kdybych byla osobně na semináři. Webinář mohu jen doporučit. Určitě se zase na nějaký přihlásím. S pozdravem Marcela Kostíková
Marcela Kostíková, Mgr. MŠ Boskovice, Lidická
Děkuji za možnost tohoto způsobu sebevzdělávání hlavně proto, že v současné době nemohu navštěvovat celodenní semináře. Zvolila jsem logopedii, které se věnuji jako log. asistentka v MŠ přes 20 let .Považuji za nutné si stále oživovat znalosti, doplňovat nové poznatky a potvrdit si správnost či nesprávnost svého postupu. Webinář v tomto splnil moje očekávání. Využila jsem možnost porady s p.lektorkou a těším se že ještě využiji. Paní lektorka je velice příjemná a oceňuji, že umí předávat své zkušenosti z praxe odborně a zároveň srozumitelně, milým způsobem. Často se na seminářích setkávám s přednášením teorie, kterou si mohu najít v literatuře. Těším se na další webináře, tak jak je naplánováno.Jsem ráda, že další témata navazují, že je tu posloupnost. Často se setkávám v praxi s tím, že se prevence přehlíží a rovnou se zařazuje náprava. Takto je možné oslovit více povolaných, aby si to ujasnily. Jsem v tomto způsobu vzdělávání "začátečník" a prozatím mám z čeho vybírat, ale protože se stále více setkávám s vývojovou dysfázií a také s diagnostikovaným autismem, uvítala bych v budoucnu tato témata. Přeji krásný den K.Pospíchalová
Květa Pospíchalová Mateřská škola Český Brod, Kollárova 71, okres Kolín
Lektor/ka:Mgr. Eva Kolesová
Seminář byl výstižný a k věci. Nikdy by mě nenapadlo, kolik věcí souvisí s rozvojem řeči.
Lenka Čermáková
Lektor/ka:Mgr. Eva Kolesová
Velmi mě zaujaly příklady chování dětí s vývojovou dysfázií. Tímto mi hned napadlo, že konkrétní děti ve školce takto reagují a k tomu byl postup jakým způsobem měnit učení, aby dítě navázalo, pochopilo , taky poznatek o velké trpělivosti a důvěře dítěte.Děkuji, pro mě velmi podnětné.
Eva Matoušková Mateřská škola Dobětice, Ústí nad Labem, Rabasova 3207/45, příspěvková organizace
Lektor/ka:Mgr. Eva Kolesová
©2015 Životní vzdělávání z.s.